Linkkeja edunvalvontaan

 

Posti- ja logistiikka-alan unioni
PAU ry

Suomen Ammattiliittojen
Keskusjärjestö
SAK

Loma & Kokous
Heimari

Työttömyyskassojen yhteistyöjärjestö ry

TYJ

Helsingin Postikeskus

Koneellinen kirjelajittelu aamu/ilta

Luottamusmies
Ilkka Silo
puh. 041 526 7577

ilkka.silo@posti.com

Raskas posti aamu-ilta-yö

Luottamusmies
Pasi Poussu
puh. 040 353 5653

pasi.poussu@posti.com

 

Varaluottamusmies
Ari Ollinen
puh.

ari.ollinen@posti.com

Lisäarvopalvelut aamuvuoro

Luottamusmies
Pertti Touhonen
puh. 040 553 9040

pertti.touhonen@posti.com

Varaluottamusmies
Tho Huynh
puh.  050 560 8946

tho.huynh@posti.com

Kirjelajittelu viikonloppuryhmä, selvitys
 

Luottamusmies
Jouko Luttinen
puh. 050 476 7625

jouko.luttinen@posti.com

Kirjelajittelu,lehti yövuoro

lisäarvopalvelut suurponot

Luottamusmies
Pekka Herranen
puh. 050 571 1189

pekka.herranen@posti.com

Varaluottamusmies
Markku Ijas
puh.

markku.ijas@posti.com

Vastaanotto: aamu/iltavuorot
tulotarkastus, laituri, erityispalvelut myös yövuoro

Luottamusmies
Jari Havunen
puh. 050 572 1446

jari.havunen@posti.com

 

 

Varaluottamusmies
Kari Kaukonen
puh  044 041 8397

kari.kaukonen@itella.com

Niputuskone


Luottamusmies
Marko Määttä
puh. 040 527 5955

marko.maatta@posti.com