Linkkeja edunvalvontaan

 

Posti- ja logistiikka-alan unioni
PAU ry

Suomen Ammattiliittojen
Keskusjärjestö
SAK

Loma & Kokous
Heimari

Työttömyyskassojen yhteistyöjärjestö ry

TYJ

Helsingin Postikeskus

Ilkka Silo
Jouko Luttinen

LSM, MSM: Aamu-, ilta ja viikonloppuvuorot

 

Luottamusmies

Ilkka Silo
puh. 041 526 7577

ilkka.silo@posti.com

 

Varaluottamusmies

Jouko Luttinen

puh. 050 476 7625

Jouko.Luttinen@posti.com

 



 

Jari Havunen

ILTAVUORO: vastaanotto, tulotarkastus, laituri, erityispalvelut ja ULK:in ilta- ja viikonloppu

 

Luottamusmies

Jari Havunen
puh. 050 572 1446

jari.havunen@posti.com

 

 

Varaluottamusmies

Val Nyholm

Val.Nyholm@posti.com

 



Pekka Herranen

YÖVUORO: MSM, LSM, RASKAS, ULK, YRITYSPONOT

 

Luottamusmies

Merja Rauhavuori

Merja.Rauhavuori@posti.com

 

 

Varaluottamusmies

Pekka Herranen
puh. 050 571 1189

pekka.herranen@posti.com

 



 

Muro Utter

RASKAS POSTI: Aamu-, ilta- ja vkl-vuorot

 

Luottamusmies

Muro Utter

puh. 050 478 0950

Muro.Utter@posti.com    IM: Signal

 

Varaluottamusmies

Timo Kantola

Timo.Kantola@posti.com

 



AAMUVUORO: VASTAANOTTO, VASTAUSLÄHETYKSET, HIPA, ERPA

 

Luottamusmies

Maarit Kuikka

Maarit.Kuikka@posti.com

 

Varaluottamusmies

Jarno Laamanen

Jarno.Laamanen@posti.com

 



 

AAMUVUORO: MANU, FACTORY, LINNAKE

 

Luottamusmies

Juha Salmen

Juha.Salmen@posti.com

 

Varaluottamusmies

Jaana Korpilahti

 



 

Pertti Touhonen

POSTINEN: Aamu-, ilta-, yö- ja vkl-vuoro

 

Pääluottamusmies Pertti Touhonen edustaa toistaiseksi

puh. 040 553 9040

pertti.touhonen@posti.com